top of page

ברק ועמיחי איטקיס ז"ל

עמיחי ישראל נולד במקסיקו ביום ט"ז בטבת תשמ"ב (11.1.1982). ילד סנדביץ להוריו, אח של ברק ומיטל. הוא גדל במושב שדה ורבורג.
עמיחי למד בבית הספר היסודי בצופית ובתיכון "עמי אסף" בבית ברל.

 

בהיותו בן 16 נפל אחיו הבכור והנערץ ברק, קצין בחיל הים. על אף היותו בן למשפחה שכולה, עמיחי היה נחוש להגשים את חלומו ולהתגייס לקורס טיס. לאחר לבטים חתמו הוריו על כתב הסכמה לשירות קרבי.
ביום 10.1.2001 התגייס עמיחי לצה"ל. הוא עבר קורס טיס בחיל האוויר, שירת כטייס 16 F ובתום שירות החובה המשיך לשירות קבע. עמיחי שירת בטייסת "העקרבים" וכסגן מפקד טייסת "העטלף", לחם במלחמת לבנון השנייה, ב"עופרת יצוקה" ובעוד מבצעים עלומים.
במסגרת התחייבותו לשירות קבע ממושך, הוא החל בלימודי משפטים, ומינהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה.

בליל 10.11.2010 בעת שהוביל טיסת אימונים מבצעית מעל מכתש רמון, התרסק מטוס ה -16F "סופה" .
רב-סרן עמיחי נפל כטייס בפעילות מבצעית ביום ד' בכסלו תשע"א (10.11.2010). בן עשרים ושמונה בנפלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בכפר סבא ליד אחיו ברק. 


עמיחי היה טייס מנוסה, נועז ושקול. צעיר שוחר ידע וצדק שהגביה עוף כאדם, מפקד ומנהיג. ציוני אוהב הארץ. בן משפחה ואח למופת לברק ומיטל. חבר אוהב ואהוב.
אישיותו, דרך חייו והתמודדותו עם אבדן אחיו, הם הצוואה שהוריש למשפחתו וחבריו והם המאירים את חייהם בכאבם וצערם הכבד על נפילת ברק ועמיחי. 

ברק נולד ביום י"ז בסיוון תשל"ח (22.6.1978). אח בכור לעמיחי ולמיטל.

כשמלאו לו שנתיים יצאה המשפחה לשליחות חינוכית במכסיקו סיטי, שם למד ברק בגן-הילדים של בית-הספר העברי-ספרדי. את לימודיו בגן-החובה ובכיתה א' עשה בכפר סבא.
בהיותו בן שבע יצאה המשפחה לשליחות לאומית לעיר דייטון, במדינת אוהיו בארצות-הברית, למד בבית-הספר העברי "הלל", שם גם החל לגלות עניין בעולם המחשבים והפך עם השנים ל"פריק" ולמומחה בתחום.
לאחר חמש שנים שבה המשפחה ארצה ועם סיום לימודיו בחטיבת-הביניים על שם משה שרת בכפר סבא, עבר ברק לגור עם משפחתו במושב שדה ורבורג.

ברק ניגן בגיטרה, השתתף בלהקת הזמר הייצוגית "גל" של התיכון, ועסק באופן מקצועי בהגברה של אירועים ובארגון מסיבות. ברק, בוגר המגמה למוזיקה, היה מומחה למוזיקת רוק ולזמר עברי, שחקן כדורעף, שהתנדב ותרם רבות לחיי בית הספר.
ברק היה נער משפחתי מאוד, אוהב אדם, נעים סבר ונעים הליכות, בעל חוש הומור נפלא, חבר נאמן, שלעולם ידע להציע עזרתו לזולת. אהב אהבת נפש והיה חבר קרוב לאחיו עמיחי, אח בוגר, אוהב ונערץ לאחותו מיטל.
משחר ילדותו גילה עניין רב במטוסים וחלם להיות טייס בחיל-האוויר, אך ליקוי ראייה מנע ממנו את הגשמת חלומו.
עם גיוסו לצה"ל בנובמבר 1996, התנדב לשרת בחיל-הים במסלול ייעודי קרבי. ברק סיים את אימוני הטירונות כחניך מצטיין. כבוגר קורס בקרי אש הוא שירת על ספינת הטילים אח"י "משגב". בינואר 1998 סיים בהצלחה קורס קצינים והוכשר כקצין כוח-אדם ומשאבי אנוש.


ביום י"ב בשבט תשנ"ח (8.2.1998) נפל סג"ם ברק איטקיס בעת מילוי תפקידו והוא בן עשרים. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בכפר סבא. הותיר אחריו הורים, אח ואחות.


בני המשפחה כותבים: "בעשרים שנותיו הקצרות זכינו, בני משפחתו, לרוות נחת, אהבה וגאווה מברק ילדנו האהוב והאוהב. דרך חייו תאיר כברק את דרכנו וזיכרונו ילווה אותנו לעד."
 

bottom of page