top of page

בימים אלו אנחנו יוצאים במסע גיוס המונים, אנחנו מזמינים אתכם להיות שותפים לחזון מכינת מגדלור ולסייע לנו לשנות את עתידם של נערים נוספים אשר יצטרפו אלינו בספטמבר הקרוב!  

מכינת מגדלור היא מכינה קדם צבאית למנהיגות חברתית, אשר הוקמה לפני שנתיים לזכרם של האחים קציני צה"ל סג"מ ברק ורס"ן עמיחי איטקיס.

במכינת מגדלור הצבנו לעצמנו מטרה להכין נערים ממגוון הקשת החברתית לשירות משמעותי בצבא ובהמשך להפוך לאזרחים מובילים ותורמים לחברה ולמדינה. 

המכינה שלנו מספקת מענה לנערים שמחשבים מסלול מחדש... נערים שהחליטו לעשות מעשה ולקחת את עתידם בידם. מכינת מגדלור היא הבית שמעניק עבורם הזדמנות שווה, הבית שלא מוותר על אף מכיניסט, הבית שהוא מכינה קרבית אבל הכי משפחה. 

מה מקבלים במגדלור? - הזדמנות! 

אנו אוהבים ומאמינים במכיניסטים שלנו מיומם הראשון במכינה!

מכינת מגדלור מחזקת ומגבירה את תחושת השייכות של חניכיה למדינה ולחברה הישראלית, תוך התנסות מעשית לחיזוק תחושת המסוגלות. 

המכינה נוטעת ומפתחת בחניכים נושאים של אחריות, מנהיגות ערכית וחברתית ומתן כישורי חיים מעצימים ברמה האישית והאזרחית. מימד הים מהווה כלי מרכזי עבור המכיניסטים וזאת לצד קיום שיגרת לימודים מקיפה על העם היהודי וארץ ישראל, עבודת צוות בשטח ובים כדרך להתגבר על קשיים ואתגרים. 

הייחודיות שלנו:
1. המכיניסטים שלנו, שרובם מגיעים מהפריפריה של מדינת ישראל, אינם משלמים על שנת הפעילות במכינה. 

2. במכינת מגדלור יחס החניכה הוא מדריך אחד ל- 8 חניכים (במכינה רגילה יחס החניכה הוא מדריך אחד לכל 30-50 חניכים). 

3. המכינה שלנו היא היחידה שמשתמשת בפלטפורמה של הים ככלי חינוכי מעצים, אישי וצוותי, עבור המכיניסטים. 

4. ליווי ארוך טווח! חניכי המכינה זוכים לליווי במהלך ולאחר השירות הצבאי, דרך לימודים אקדמיים ועד הגעה לתפקיד ראשון משמעותי באזרחות (כ 8-10 שנים).


ההצלחה שלנו:
בקרוב מסתיים המחזור השני של המכינה עם 25 חניכים חדורי מוטיבציה אשר מתגייסים לשירות צבאי משמעותי. היעד שהצבנו לעצמנו הוא ש-20% מחניכי המכינה יגיעו לתפקידי פיקוד וקצונה ואנחנו כבר בדרך לשם! אנו גאים בחניכים שלנו בכולם! 

 

רוצים לדעת לאן החניכים שלנו התגייסו? 

הם משרתים ביחידות קרביות: סיירת גולני, סיירת וחטיבת הנח"ל, פלס"ר שיריון, אגוז, צנחנים, שלדג, שיריון, חובלים וקורס טייס! בספטמבר 2019 אנו פותחים את המחזור השלישי שלנו עם 35 חניכים, היעד שלנו הוא שלפחות ארבעה מתוכם יהיו במכינה בזכותכם! 

 

WhatsApp Image 2017-09-28 at 19.50.20 (2

לזכרם של האחים איטקיס, קציני צה"ל, סג"מ ברק ורס"ן עמיחי ז"ל הוקמה המכינה ולאורם מתחנכים הנערים בדרך של ערכים, נתינה ואהבת הארץ.

המכינה הוקמה על ידי יונתן לדרמן, חבר של עמיחי איטקיס, אשר יחד עם יותם לוי (שניהם חובלים - רס"ן במיל') גיבשו סביבם קבוצה של אנשים טובים ובעלי חזון שהסכימו להצטרף למסע ולחלום יחד להקים את מכינת מגדלור. 

בראש המכינה עומד, סא"ל (מיל') גיורא לוי: "מהרגע הראשון שהחניכים מתחילים את דרכם במכינה, אנו מטפחים בהם רוח צוות וגאוות יחידה. בשנה אחת החניכים עוברים מסע משנה חיים אשר הופך אותם לאנשים טובים יותר, ערכיים יותר, בעלי מסוגלות ותחושת אחריות לאומית וחברתית". 

בואו הצטרפו אלינו! המכינה שלנו מבוססת על תרומות בלבד ולכן כל תרומה היא משמעותית ומקרבת אותנו אל היעד- לאפשר לעוד נערים לקבל הזדמנות משנה חיים.

לתרומה

תרומה לעמותה

אנחנו במכינת מגדלור מאמינים כי מצב סוציו-אקונומי לא צריך להוות חסם עבור אף חניך להתקבל לשורות המכינה. אי לכך, איננו גובים תשלום מהחניכים ומשפחותיהם עבור שנת המכינה. תרומתכם תאפשר לנו לגייס ולסבסד חניכים נוספים במכינת מגדלור ולבנות יחד את עתידם, בשנת המכינה המשמעותית ובהמשך, ליווי בחייהם האזרחיים.

 

אנחנו מזמינים אתכם להביע תמיכתכם בפעילות המכינה:

בנק פועלים

סניף 627

חשבון 282484

מוטב: פולאריס לקידום החינוך בישראל

יחד, נשבור את הגלים!

  

bottom of page